W poniższym poradniku postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zakupem biletu przez Internet oraz pokazać, jak wygodnie i bezpiecznie kupować bilety.

Na naszej stronie bilety kupisz w czterech prostych krokach, zobaczcie etapy zakupu biletów.


  1. Wyszukiwanie połączeń > > >
  2. Wybór połączenia z dostepnej listy > > >
  3. Wybór ulg ustawowych lub promocji > > >
  4. Dane kupującego > > >
  5. Podsumowanie zamówienia > > >
  6. Płatność PayU - wybór banku > > >
  7. Status zamówienia > > >
  8. Pobranie biletu > > >
  9. Zwroty biletu zakupionego bez logowania / zakładania konta > > >

 Wyszukaj interesujące Cię połączenie:

Na stronie zakexpress.com.pl w wyszukiwarce połączeń, na początek określ wyszukiwanie po przystankach lub miejscowościach (skąd i dokąd) oraz daty i godziny wyjazdu i/lub powrotu, a także ilość potrzebnych biletów. Wybór zatwierdzamy przyciskiem „Szukaj”. Po chwili wyświetli się lista autokarów do wyboru.


 Wybór połączenia:

Wybierz interesujące Cię połączenie spośród wyników wyszukiwania. Możesz sprawdzić szczegółowe informacje o danym kursie klikając w "szczegóły kursu" Wybór Twojego połączenia, zatwierdź klikając w przycisk "Wybierz".       
               

 


 Wybór ulg handlowych i ustawowych:

Automatycznie przy wyborze kursu, wyświetla się Bilet normalny i jego cena.


Możesz wybrać interesującą Cię ulgę handlową lub ustawową. Wystarczy rozwinąć listę ulg, klikając odwróconą strzałkę z prawej strony ekranu. Po wyświetleniu pełnej listy ulg, kliknij w wybraną przez Ciebie ulgę. Następnie zatwierdź wybór przyciskiem "Przejdź dalej", żeby przejść do kolejnego etapu zakupu.


 Podaj obowiązkowy adres e-mail oraz numer telefonu:

Wypełnij pole "Adres email" oraz "Powtórz adres email", aby otrzymać bilet PDF. Zalecamy użycie prawdziwych danych, żeby bilet dotarł do właściwego odbiorcy Podaj równiez obowiązkowy numer telefonu. Jeśli chcesz dodatkowo otrzymać bilet w formie sms na Twój numer telefonu komórkowego, kliknij TAK.
Jezli chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę zaznacz opcję Firma. Następnie kliknij przycisk "Przejdź dalej", żeby przejść do kolejnego etapu zakupu.


 Zatwierdź zamówienie:

Jesteś w systemie płatności internetowych PayU. Aby dokonać opłaty za Twoje zamówienie, wpisz imię i nazwisko w opisane okienka oraz potwierdź zapoznanie się z Regulaminem Sprzedaży Biletów przez Internet, klikając i zaznaczając okienko pustego kwadratu. Wcześniej zapoznaj się z treścią Regulaminu, klikjąc w słowo "Regulamin". Następnie kliknij przycisk "Przejdź do płatności", żeby przejść do platformy operatora płatności PayU.


 Wybierz rodzaj płatności:

Wybierz rodzaj płatności zaznaczając wybraną formę: kartę kredytową Visa lub Mastercard lub ikonkę Twojego banku. Kliknij zielony przycisk "Płacę", chcąc potwierdzić płatność. Status realizacji zamówienia:

Po dokonaniu płatności w Twoim banku, otrzymasz potwierdzenie realizacji Twojego zamówienia (widoczne na obrazku poniżej). Jak tylko otrzymamy potwierdzenie zapłaty od operatora płatności PayU, otrzymasz od nas link na adres email do pobrania biletu/biletów.

 Jak pobrać bilet:

Aby pobrać bilet wystarczy wejść w dostarczoną od Żak Express wiadomość i kliknąć w podany link.


B.  Otworzy się strona Żak Express. W pole adres e-mail należy wpisać prawidłowy adres e-mail, na który został dokonany zakup (wymagana względami bezpieczeństwa weryfikacja) i kliknąć pobierz.


C.  Po poprawnym wykonaniu czynności pokaże się lista biletów do pobrania. Kliknij w każdy bilet aby zacząć pobieranie biletu. W zależności od posiadanej przeglądarki po kliknięciu w każdy bilet rozpocznie się pobieranie biletu. Po pobraniu, bilet będzie znajdował się w wybranym przez użytkownika folderze.


 


 Instrukcja Zwrotu Bieltu dla użytkowników niezalogowanych:

Jeśli kupiłeś bilet bez zalogowania, możesz dokonać zwrotu biletu. Aby dokonać zwrotu, wejdź w zakładkę "Zarządzaj biletem" i wybierz okno "Zwrot biletu". Wypełnij prezentowany po lewej stronie formularz, wpisując kolejno w rubryki adres email, numer biletu (znajdziesz go na zakupionym bilecie) oraz numer kursu (znajdziesz go na zakupionym bilecie). Po wysłaniu formularza i prawidłowej weryfikacji zwrotu, otrzymasz wiadomość  z linkiem na podany w formularzu adres email.

Poniżej przykładowa treść wiadomości email

To jest wiadomość wygenerowana automatycznie. NIE ODPOWIADAJ NA OTRZYMANĄ WIADOMOŚĆ.

Na stronie http://zakexpress.com.pl/ zostało wygenerowane żądanie zwrotu biletu numer 2017/04/00000054.
Kliknij poniższy link, aby dokonać potwierdzenia zwrotu lub wklej w całości do przeglądarki.
 Instrukcja Zwrotu Biletu dla użytkowników niezalogowanych
Po wysłaniu formularza i prawidłowej weryfikacji zwrotu, otrzymasz wiadomość z linkiem na podany w formularzu adres email.Otworzy się strona Żak Express. W pole adres e-mail należy wpisać prawidłowy adres e-mail, na który został dokonany zakup (wymagana względami bezpieczeństwa weryfikacja) i kliknąć wyslij.


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.